sportowysacz.pl

GODZINY OTWARCIA

PON-PT: 7:00 - 22:00
SO-NIE:  7:00 - 22.00


Grota Solna

Grota solna to mikroklimat podobny jaki występuje nad morzem i tak działa na nasz organizm. Wspomaga leczenie wielu chorób, od astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, niedoczynności tarczycy po nerwice.

Aby pobyt w Grocie Solnej przynosił efekty należy ją odwiedzać przynajmniej dwa razy w tygodniu (około 10 seansów). Ale warto przychodzić też dla relaksu, ciszy, spokoju i czystego powietrza nasyconego jodem, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Pobyt w Grocie Solnej jest korzystny dla kobiet w ciąży, bowiem obecne w niej i wdychane pierwiastki nieznacznie obniżają ciśnienie, a sól np. pochłania nadmiar wody z opuchniętych kończyn. Przebywanie w takim mikroklimacie dobrze robi także osobom starszym.

W grocie Solnej jest też tężnia solankowa, a inhalacje bogatym w mikroelementy powietrzem zaczęto stosować w różnego typu kuracjach. Z tężni solankowych powinni korzystać: mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich, osoby po ostrej chorobie, pracujące w znacznym zapyleniu i wysokiej temperaturze, palacze tytoniu, osoby pracujące głosem.

W powietrzu Groty Solnej występuje wiele pierwiastków, które korzystnie wpływają na człowieka: 

jod - odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy

wapń - wzmacnia między innymi odporność organizmu, łagodzi podrażnienia

magnez - wywiera dobry wpływ na układ sercowo-naczyniowy,

potas + sód - korzystnie działają na pracę serca i poprawiają ukrwienie skóry,

żelazo - jest niezbędnym składnikiem hemoglobiny, który poprawia strukturę krwi,