sportowysacz.pl

MOSiR na Festiwalu Zdrowia

Co jest w życiu najwazniejsze: ZDROWIE


W Galerii 3 Korony 6 listopada po raz pierwszy odbył się Festiwal Zdrowia, ktorego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz promowanie lokalnych instytucji i przedsiębiorców, którzy w swojej ofercie ZDROWIE mają na pierwszym miejscu. 

Organizatorem jest Stowarzyszenie Dobre. Na stoiskach prezentowalo się 28 wystawców w tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Byli wystawcy z branży spożywczej, kosmetycznej oraz medycznej. Poszczególni wystawcy prezentowali swoje oferty na scenie. Można bylo posluchać i dowiedzieć się ciekawych rzeczy oraz porozmawiać bezpośrednio ze specjalistami i pasjonatami zdrowego stylu życia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy.

Centrum Rehabilitacji TUKAN zaprezentowało egzoszkielet na pacjencie po wypadku. 

Zostaly wręczone nagrody za: Zdrowy Produkt Przedsiębiorcy Regionu. Do udziału w konkursie zgłoszono 12 produktów spożywczych, a głosowanie odbywało się za pośrednictwem portalu dts24.pl. Zwycięzcą plebiscytu okazała się sądecka bryndza. Drugie miejsce na podium zdobyło masło ekstra, a trzecie - bułeczki sojowe. Nagrodzono również porcje owocowo-warzywne dla dzieci szkolnych oraz pstrąga wędzonego.

- Bardzo jesteśmy zadowoleni z I edycji Festiwalu Zdrowia. Ilość wystawców świadczy, iż to był dobry pomysł. Powoli trzeba przekonywać sądeczan do zdrowego stylu życia, najlepiej na etapie profilaktyki, a nie pacjenta. W kolejnych edycjach wykorzystamy doświadczenie, propozycje i pomysły uczestników - podsumowują organizatorzy.

Na zakończenie Festiwalu wystąpił zespół taneczny Funky Dolls z MOSiR w Krynicy Zdroju.