sportowysacz.pl

Park Rekreacji Przestrzennej otwarty

Punktualnie o godz.14.00 oficjalnie otwarty został Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu przy ul. Nadbrzeżnej. Uroczystość odbyła się  w ramach obchodów: 20 Lat Krytej Pływalni i 10 Lat  MOSiR Nowy Sącz


Symboliczną wstęgę przecięli: prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak, członek Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Leszek Zegzda, dyrektor MOSiR Nowy Sącz Paweł Badura. Obiekt poświęcił ksiądz Józef Wojnicki.


Tłum dzieci ruszył by poskakać, pozjeżdżać...Do dyspozycji najmłodszych jest kilkadziesiąt urządzeń. Ogromnym powodzeniem cieszyła się wspinaczka linowa, zjeżdżalnia, huśtawki, batuty. Wszystko było godne spróbowania sił. Dla dzieci i dorosłych przygotowano wiele konkursów rodzinnych, indywidualnych i zabaw.

Pierwszy dzień pokazał, że pomysł powstania Małopolskiego Parku Rekreacji Przestrzennej jest strzałem w przysłowiową „dziesiątkę”.


O godz.15.00 rozpoczęły się konkursy zorganizowane w ramach odbywającej dię dwudniowej imprezy Bezpieczny Powrót do Szkoły.


Przeprowadzono konkurs rodzinny, w którym udział wzięło 18 drużyn. Zwyciężyła drużyna "Samuraje", która otrzymała "samochód marki Skoda na weekend", 5 karnetów całodniowych do term Bukovina, 3 bony na usługi serwisowe w Bike Atelier, zestaw akcesoriów rowerowych. Łączna wartość nagród - około 1500 zł. Drugie miejsce zajęli  "Stachurscy" a nagrody to: 5 karnetów na dwie i pół godziny do Term Bukovina, 3 bony na usługi serwisowe w Bike Atelier, zestaw akcesoriów rowerowych. Łączna wartość nagród - około 800 zł. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna "Rysie" wygrywając 5 karnetów pięciowejściowych na Pływalnię MOSiR, 3 bony na usługi serwisowe w Bike Atelier, zestaw akcesoriów rowerowych. Łączna wartość około 400 zł.

Konkurs rodzinny polegał na wykonaniu kilku zadań. Montaż roweru na bagażniku samochodowym, slalom rowerowy, pompowanie koła i układanka z puzzli to zadania które cała drużyna miała wykonać jedno po drugim.


W międzyczasie odbywały się konkursy indywidualne:
1. Slalom
2. Slalom na rowerkach biegowych
3. Transpor kubeczka
4. Serwis dętki 
5. Jazda sprawnościowa 
6. Montaż roweru


W konkursach udział wzieli dorośli i dzieci. "Zdarzyło się, że na podium jednej z konkurencji stali, 10-latek, dorosły mężczyzna i 14-letnia nastolatka. Co cieszy nas i daje satysfakcję, że konkursy zostały rzeczywiście przygotowane w taki sposób by dawały zabawę całym rodzinom" - podkreślają organizatorzy. 

 

Głównym sponsorem motoryzacyjnym była SKODA a Organizatorami konkursów i sponsorami nagród byli: Bike Atelier, Grupa Autoremo i MOSiR.