sportowysacz.pl

Bieżąca działalność MOSiR

Chcesz wiedzieć co robi MOSiR?  Przeczytaj poniższy artykuł!


Kończy się sezon zimowy dlatego też można dokonać bilansu tego okresu. MOSiR zarządza miejską infrastrukturą sportową i rekreacyjną przez cały rok. Zakończenie sezonu jest okazją do podsumowania, ale także do przedstawienia planów na następny okres. Poniżej przedstawiono chronologiczny ciąg  działań MOSiR.

1. Lodowiska                                                                                                                                           

MOSiR zarządza dwoma lodowiskami z których skorzystało w tym czasie prawie 30 tysięcy  osób. Z lodowiska przy ul. Nadbrzeżnej można nadal korzystać do czasu w którym nastąpi znaczący wzrost temperatury. Lodowisko na rynku już powoli jest wyłączane. Tylko z lodowiska na rynku skorzystało prawie 17 tysięcy osób. Dlatego tez sezon zimowy można uznać za udany. 

2. Pływalnia                                                                                                                                           

Podczas zimowych ferii z pływalni skorzystało prawie 5 tysięcy osób. Byli to nie tylko mieszkańcy Nowego Sącza ale także osoby z sąsiednich miejscowości oraz turyści.

3. Bezpieczne ferie 

Jak co roku MOSiR aktywnie włącza się w akcje organizowane przez Urząd Miasta Nowego Sącza pn. „Bezpieczne ferie”, w ramach których dzieci i młodzież z Nowego Sącza bezpłatnie mogą korzystać z różnego rodzaju imprez i obiektów. W czasie tej akcji z obiektów MOSiR skorzystało prawie 2200 osób.

4. Familiada sportowa 

Podsumowaniem „Bezpiecznych ferii” była zorganizowana przez MOSiR po raz drugi Familiada Sportowa, ciesząca się coraz większą popularnością. Impreza ta ma na celu propagowanie zdrowej zespołowej rywalizacji w nietypowych dyscyplinach. Rywalizacja odbywa się w formie zabawy, jest pełna radości. Zwycięskie drużyny otrzymują okazałe nagrody, które mobilizują ich do większego angażowania się w rywalizację. W tej imprezie  wzięło udział 135 osób.

5. II Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta

W ostatnią niedzielę tj. 04.03.2018 r. odbyły się duże zawody pływackie zorganizowane przez MOSiR we współpracy z Sądeckim Towarzystwem Pływackim. Wzięło w nich udział 312 zawodników z Nowego Sącza, Krakowa, Zakopanego, Nowego Targu, Gorlic, Krosna, Myślenic, Wieliczki, Limanowej, Rivne (miasto na Ukrainie). Uczestniczący w tych mistrzostwach zawodnicy prezentowali wysoki poziom sportowy w różnych kategoriach wiekowych. Z uwagi na prestiż i zainteresowanie tymi zawodami, które stają się w pewnym sensie wizytówką naszego miasta zawody z pewnością będą kontynuowane a pływanie jako dyscyplina w Nowym Sączu będzie się prężnie rozwijała w czym czynnie będzie brał udział MOSiR. 

6. Sportowe niedziele

Pływackie mistrzostwa zapoczątkowały nową kampanię MOSiR promującą zdrowy tryb życia. Dużo ostatnio mówiło się w Polsce o handlowych niedzielach. Są zwolennicy i przeciwnicy tego pomysłu. Chcieliśmy zaproponować alternatywę dla tych, którzy swój wolny czas zwłaszcza w niedziele spędzali lub chcieliby spędzać w sklepach i galeriach handlowych oglądając towary i robiąc zakupy. Począwszy od najbliższej niedzieli tj. od 11.03.2018 r. obniżamy ceny na pływalnię i saunę o 50%. Nasze hasło, które będzie promowało tę akcje brzmi. „Nie handlowa, lecz sportowa …niedziela”. Akcja potrwa do ostatniej niedzieli czerwca.

7. II Grand Prix w futsalu o Puchar Prezydenta Miasta

MOSiR wprowadził nowy rodzaj rywalizacji obok ligi futsalu, która odbywa się już kilkanaście lat. W zeszłym roku zaproponowaliśmy piłkarzom rywalizację w innej niż do tej pory formule, która polega na współzawodnictwie podczas niezależnych od siebie turniejów, w których to drużyny zdobywają punkty. Ta drużyna, która zdobędzie najwięcej pkt. co związane jest oczywiście z jak najlepszym rozegraniem i miejscem w turnieju,  wygrywa GP. W zawodach wystartowało 18 drużyn w sumie 205 zawodników. Rozegrano 122 mecze. 17.03.2018 w hotelu Ibis odbędzie się uroczyste zakończenia zawodów. 

8. II Grand Prix w  tenisie stołowym o Puchar Prezydenta Miasta

Sympatykom gry w tenisa stołowego - amatorom MOSiR zaproponował ciekawą formę współzawodnictwa polegającą na rozegraniu kilku turniejów odrębnie punktowanych. Trwa druga edycja GP w tenisie stołowym amatorów. Zostało już rozegranych 5 turniejów a 24 marca odbędzie się ostatni i nastapi podsumowanie całego GP.

9. Sezon wiosenno-letni. 

Prawdopodobnie za miesiąc rozpocznie się sezon w Parku Sportów Miejskich. Już dziś chcemy zaprosić miłośników rowerów, gimnastyki, i siatkówki do korzystania z tego obiektu. Przypominamy, że od maja rozpoczynamy organizację II Pucharu Nowego Sącza w jeździe rowerowej na torze Pumptrack. Jest to cykl zawodów, w których zdobywa się punkty do generalnej klasyfikacji, która nastąpi pod koniec sezonu letniego. Na przełomie maja i czerwca rozpoczynamy II Grand Prix Nowego Sącza w siatkówce plażowej. Podobnie jak rywalizacja na Pumptracku zawody będą odbywały się w formie niezależnie punktowanych turniejów. Na zakończenie sezonu letniego odbędzie się III Festiwal Sportów Miejskich,  na który już dziś serdecznie zapraszamy. 

 

/opublikowała Krystyna Kaczmarczyk/