sportowysacz.pl

Będzie Mikołaj na lodowiskach

Trwają prace przy uruchomieniu lodowiska przed nowosądeckim ratuszem oraz przy hali MOSiR przy ul. Nadbrzeżnej. Oba obiekty zostaną otwarte na Mikołaja, o ile imprezy nie storpeduje pogoda.


- Jeśli chodzi o ślizgawkę za basenem to jest już gotowa do zalodzenia – mówi dyrektor MOSiR Nowy Sącz Paweł Badura. - Położono już kilka kilometrów rur i jeżeli tylko pogoda pozwoli zaczniemy mrozić. Najważniejsze jest pierwsze lodzenie, by powstała warstwa, która już nie będzie przepuszczać wody. W nocy przy każdej minusowej temperaturze, a nawet O stopni  będzie ślizgawka polewana wodą, aby powstała gruba warstwa lodu, a wtedy nie groźna nam będzie pogoda.

Natomiast na płycie Rynku od kilku dni trwają prace przy lodowisku. Została położona gruba warstwa piachu, a obecnie trwa jej poziomowanie.

- Lada chwila zacznie się układanie orurowania, które pozwoli na mrożenie płyty – dodaje Paweł Badura. Warto dodać oba lodowiska cieszyły się w ubiegłym roku dużym powodzeniem. Ze ślizgawki w rynku skorzystało prawie 17 tys. osób, a przy basenie blisko 12,5 tys. W tym roku zakupiliśmy nowe łyżwy oraz wkładki do nich. Ceny wejściówek takie same jak przed rokiem, godziny otwarcie również.

Jak co roku lodowiska zostaną uruchomione w dniu Św. Mikołaja, a jeżeli pozwoli pogoda, to nawet wcześniej. Z tej okazji przewidziano wiele atrakcji. Będą słodycze dla sądeczan, gry i zabawy przy muzyce a wejście na lodowisko oraz wypożyczenie łyżew tylko za 1 zł. 


Szczegóły na stronie www.mosir-ns.pl