sportowysacz.pl

Stadion Sandecji – przetarg ogłoszony

Zgodnie z przepisami (ze względu na wielkość inwestycji – koszty) został ogłoszony przez UE przetarg na „Przebudowę i rozbudowę Stadionu Miejskiego w Nowym Sączu przy ul. Kilińskiego 47 wraz zwyposażeniem, infrastrukturą i zagospodarowaniem otoczenia obiektu”.


Ogłoszony przetarg jest kolejnym krokiem do rozpoczęcia budowy stadionu. Wbrew obiegowym opiniom nowy obiekt Sandecji nie będzie łatwym przedsięwzięciem, bowiem podlega bardzo szczegółowym przepisom licencyjnym określonym przez UEFA oraz PZPN.

- Przede wszystkim warto podkreślić fakt, że dokumenty, dzięki którym można było ogłosić przetarg powstały bardzo szybko - mówi dyrektor MOSiR Nowy Sącz Paweł Badura. - Za tymi dokumentami kryje się praca wielu ludzi, ale zrobili to bardzo dobrze. Stadion to nie tylko płyta boiska, które musi mieć wymiary 105 m na 68 m, czy trybuny. To także odpowiednie szatnie dla piłkarzy, sędziów. To pomieszczenia dla mediów, miejsca dla TV, VIP, toalety czy parkingi. Niezwykle ważne jest oświetlenie, dwa boiska treningowe trawiaste, jedno ze sztuczną nawierzchnią, itd., itd. Sam stadion ma pomieścić 8000 widzów oczywiście częściowo zadaszone.

Inwestycja podzielona została na etapy. Pierwszy to budynek klubowy i trybuny na ponad 4000 widzów, i ma być oddana do użytku w przyszłym roku. Następny to kolejne trybuny i pozostała infrastruktura.

Otwarcie ofert odbędzie się 13 listopada 2017 roku o godz. 12.00. Szczegóły na stronie BiP.